zobārsts, kas specializējas zobu implantos

Vai zobu implanti ir droši cilvēkiem, kas slimo ar cukura diabētu?

Zobu implanti ir ne tikai droši diabēta slimniekiem, bet arī atteikšanās no protēzēm, izvēloties pastāvīgus zobu implantus, var uzlabot cukura diabēta slimnieku veselību. Papildus tam, ka implanti palīdz diabēta slimniekiem ērti uzturēt sabalansētu uzturu, tie novērš iekaisumu, kairinājumu un infekcijas, kas biežāk sastopamas ar protēzēm. Lai gan diabēta slimniekiem var būt nepieciešama īpaša aprūpe pirms un pēc implantācijas, lai gūtu maksimālus panākumus, zobu implanti ir droši tiem, kuriem ir kontrolēts diabēts.

Kā diabēts ietekmē spēju iegūt zobu implantus?

Ja diabēts tiek labi kontrolēts, implantēšanas procedūras ir drošas un paredzamas, un komplikāciju biežums ir līdzīgs veseliem pacientiem. Šīs ir lieliskas ziņas pacientiem, kas vēlas implantus vai citas ķirurģiskas operācijas. Implanti ir drošāka un noturīgāka alternatīva protēzēm. Intereses gadījumā vērsities pie zobārsta.

Vai diabēts tiek kontrolēts?

Pacientiem ar kontrolētu cukura diabētu nav lielāks komplikāciju vai risku skaits nekā tiem, kuriem nav cukura diabēta. Pacientiem ar nekontrolētu diabētu ir augstāks gan pēcprocedūras infekcijas, gan implanta mazspējas līmenis. Zobu implanti tiek iestrādāti žokļa kaulā. Tie paļaujas uz ķermeņa dabiskajiem dziedināšanas procesiem, lai žoklis integrētos ar implantu. Tā kā diabēta slimniekiem dzīšanas process var būt lēnāks, tādēļ speciālists var lūgt sadarboties ar jūsu endokrinologu vai ģimenes ārstu, lai kontrolētu diabētu pirms zobu implantu ievietošanas.

Zobu implanti var palīdzēt uzturēt diabētam atbilstošu uzturu

Cilvēkiem ar cukura diabētu veselīgs uzturs ietver daudz svaigu pārtikas produktu, kad var būt nepieciešams košļāt cietākus ēdienus. Zobu implantu pastāvība ļauj daudz vieglāk ēst nepieciešamo pārtiku, salīdzinot ar zobu protēzēm. Zobu protēzes ir daudz vairāk pakļautas kustībai, izraisot smaganu jutīgumu. Ja cilvēki cieš no zobu protēžu izraisīta kairinājuma un diskomforta, viņi ēd mazāk vai ēd mīkstākus, apstrādātus produktus ar lielāku ogļhidrātu saturu, kas apgrūtina kontrolēt cukura līmeni asinīs.

Tomēr ir ieteicams atlikt implanta ievietošanu slikti kontrolētiem diabēta slimniekiem līdz atbilstošai diabēta kontrolei. Pareiza mutes dobuma kopšana var būt nākamais labākais solis, lai palīdzētu jums rūpēties par visu savu ķermeni!