cilvēks uzskatāmi ar binokli meklē advokātu

Kā atrast labu advokātu?

Brīdī, kad nepieciešama jurista vai advokāta palīdzība, viss ir šķietami vienkārši – atliek vien sociālajos tīklos vai kādā citā informācijas platformā atrast šīs jomas pārstāvju kontaktus. Taču patiesībā viss nav tik vienkārši. Līdzīgi kā citās profesijās, arī šajā ir sava aroda meistari – profesionāļi, bet ir arī tādi, kuriem neveicas tik labi.

Izvēles kritēriji

Diemžēl nosaukt precīzus kritērijus, pēc kuriem pārliecināties par eksperta profesionalitāti, nav iespējams. Viens no kritērijiem gan ir pārliecināties, vai konkrētais eksperts ir jurists vai advokāts. Katrs advokāts pēc būtības jau ir profesionālis, jo ir nokārtojis atbilstošus standartus un devis zvērestu. Latvijas advokatūras sistēma pati par sevi jau ir kā garants, ka advokāts ir savas jomas profesionālis.

Tiesa, jārēķinās, ka neviens nevar zināt visu un ne vienmēr nepieciešama tieši advokāta palīdzība. Ja nepieciešams vien kāds ikdienišķāks pakalpojums, piemēram, vienkārša līguma sagatavošana, pilnīgi pietiks ar jurista pakalpojumiem. Ja nepieciešama nopietnāka palīdzība, tad jāmeklē nopietnāks advokātu birojs, piemēram, šis https://aluksniesiem.lv/reklamraksti/advokatu-birojs-ar-gandriz-30-gadu-lielu-pieredzi/.

Specializācija

Tāpat arī jāņem vērā, ka advokāti specializējas. Latvijā tas pat ir novērojams ne tik izteikti kā citās pasaules valstīs, kur advokāti mēdz specializēties pavisam šaurās un specifiskās jomās. Latvijā specializācija ir, piemēram, darba tiesībās, komerctiesībās, uzņēmumu iegādē un apvienošanā, ģimenes tiesībās, civillietās utml.

Ja nav pārliecības, kādu advokātu tieši vajag, vienmēr risinājums ir vērsties advokātu birojā, kur noteikti būs iespējams saņemt palīdzību un satikt īsto ekspertu.

Pieredze

Advokāta un jurista profesijā īpaši svarīga ir pieredze. Tikko no augstskolas sola nācis jurists, visticamāk, pārzinās vien pašus šīs nozares pamatus, taču diezin vai spēs asistēt nozīmīgā tiesvedībā vai darījuma līguma slēgšanā. Līdz ar to ir būtiski pārliecināties arī par konkrētā speciālista pieredzi un, iespējams, arī iegūt atsauksmes no sadarbības partneriem.