skaists gredzens ar koka siluetu

5 dažādu veidu gredzeni un kas par tiem jāzina

Kad izdzirdi vārdu “gredzens”, tavā galvā, iespējams, iešaujas vīzijas par dimantiem un spožu saderināšanās gredzenu. Tomēr ir tik daudz dažādu stilu un veidu gredzeni, sākot no tradicionālajiem mātes gredzeniem līdz gadadienu gredzeniem un 70. gados tik populāro garastāvokļa gredzenu. Tāpēc esam apkopojuši 5 ne tik bieži sastopamus, bet tomēr aktuālus gredzenu veidus:

  1. Garastāvokļa gredzeni bija īpaši populāri 70. gados un atkal 90. gados, taču tie ir pieejami un aktuāli arī šodien. Šie gredzeni varot paredzēt garastāvokli, pamatojoties uz to krāsu. Tomēr, tie ir vairāk saistīti ar ķermeņa temperatūru, nevis to, kā nēsātājs jūtas. Neskatoties uz to, tas interesants akcents, kas maina krāsu.
  2. Zīmoga gredzeni – tos tradicionāli nēsājuši ietekmīgi vīrieši un tie ir nēsāti kopš seniem laikiem, tie pat tika atrasti starp senās Ēģiptes faraonu dārgumiem. Mūsdienās zīmoga gredzenus ir iespējam personalizēt  veidos un izvēlēties klasiskāku, gan modernāku dizainu. Iegravēt iniciāļus, īpašu simbolu vai pat ģimenes ģerboni.
  3. Mātes gredzens – Tradicionāli mātes gredzenā ir iekļauti katra bērna dzimšanas akmeņi, kas valkāti kopu stilā. Tomēr iespējams veidot dažādus dizainus, savienojot dažādos akmeņus un radot skaistu, gaumīgu kompozīciju.
  4. Jubilejas jeb gadadienas  gredzeni bieži tiek dāvināti kādā nozīmīgā gadadienā, piemēram, 10 vai 20 gadu jubilejā, un tos parasti nēsā kā daļu no kāzu komplekta. Tās var būt zelta, sudraba vai dimanta lentes vai atsevišķi gredzeni ar dārgakmeni, ko nesāt kopā vai atsevišķi.
  5. Solījumu gredzeni parasti tiek doti kā “pirmssaderināšanās gredzeni”, kas simbolizē solījumu nākotnei. Vizuāli tie ir līdzīgi saderināšanās gredzeniem. Tos parasti izvēlas jauni pāri, kas vēlas apliecināt savu mīlestību, bet vēl nav gatavi kāzām.

Šeit raksts (https://aluksniesiem.lv/reklamraksti/vai-viriesu-un-sieviesu-laulibu-gredzeni-atskiras/), kurā meklēt atbildi uz jautājumu, vai sieviešu un vīriešu laulību gredzeni atšķiras?

Ja arī Tu esi kāda īpaša gredzena meklējumos, ieskaties juvelierizstrādājumu interneta veikala “Gredzentiņš” piedāvājumā. Tajā atradīsi gan gaumīgus saderināšanās gredzenus, gan klasiskus laulību gredzenus. Interesanti risinājumi, krāsas, dažādi dārgakmeņi un nemainīgas vērtības – tas viss un vēl vairāk mūsu veikala virtuālajos plauktos.